Nieuw verschenenHet woord van Gods genadePreken · 6 dagen geleden
Joseph Charles Philpot Bevindelijke geschriften & prediking
Steun

Door Baca’s Vallei

Vandaag
10 november Door Baca’s vallei

In het licht van des Konings aangezicht is leven, en Zijn welgevallen is als een wolk des spaden regens.
Spreuken 16:15

Wat is de godsdienst zonder een levend geloof in en een innige liefde tot de Heere Jezus Christus? Hoe leeg en traag, hoe droog en lastig, wat een last voor het gemoed en wat een vermoeienis voor het vlees! Het is een kringloop van vormen, waar het hart niet aan deelneemt en waarin de genegenheden niet worden uitgetrokken. Het lezen, horen, bidden, overdenken en spreken met Gods volk is koud en harteloos werk als Jezus er niet in is. Maar laat Hij verschijnen, laat Zijn tegenwoordigheid en genade gevoeld worden en de bewegingen van de gezegende Geest in het hart, dan is er een heilige zoetheid, een zaligheid in de dienst van God en in de gemeenschap met de Heere Jezus. Dat maakt, zolang het duurt, een kleine hemel op aarde.

Het is dit innerlijke besef van Zijn tegenwoordigheid als een hemel, en het ellendige besef van Zijn afwezigheid als een hel, dat de schapen van Christus zo doet uitzien naar gemeenschap met Hem. Hij heeft hun harten voor Zich gewonnen door hun Zijn schoonheid en liefde te laten zien. En nu zij eenmaal de heerlijkheid van Zijn Persoon gezien, de zoetheid van Zijn stem gehoord en de genade van Zijn lippen gesmaakt hebben, volgen zij Hem waar Hij ook heengaat. Zij zoeken Hem te kennen en de kracht van Zijn opstanding, en achten alle dingen schade en drek, om Hem te mogen winnen en een blijk van Zijn liefde te mogen ontvangen.

Wat anders kan de ziel ondersteunen onder de beproevingen en verzoekingen die haar soms zo zwaar drukken? Wat anders kan haar verlichting geven onder wrede twijfels die haar zo verontrusten, haar bevrijden van de vrees voor de dood die zo kan verschrikken, de opstand neerwerpen die zo veroordeelt, haar spenen van de wereld die zo verleidt? Wat anders kan haar over dood en graf heen doen zien, haar de zorgen van het voorbijgaande uur en de gebeurtenissen van de verdwijnende dag ontnemen en haar oog richten op de naderende eeuwigheid, dan die bezoeken van de Heere aan de ziel, die haar gemeenschap met Hem geven?

Zo werden de heiligen in vroeger dagen door God geleid en onderwezen, zoals de Heilige Geest hun ervaring in het Woord der waarheid heeft beschreven. Terwijl hij aan de dagen van vroeger terugdenkt, zegt de een: „Uw opzicht heeft mijn geest bewaard.” Uitziend naar een vernieuwd gunstbewijs zegt een ander: „O, wanneer zult Gij tot mij komen?” En terwijl zij Zijn tegenwoordigheid geniet, zegt de kerk: „Hij voert mij in het wijnhuis en Zijn liefde is de banier over mij.”

Aan de lezer…

Herkent u dit? Uw godsdienst is u soms een last geworden, een kringloop van vormen waar het hart niet aan deelneemt. Is lezen, horen en bidden koud en harteloos werk, omdat u de Heere Jezus er niet in vindt? Wees daar eerlijk over, en schaam u er niet voor het voor Hem uit te spreken. Wie de ellende van Zijn afwezigheid voelt, weet ook iets van wat Zijn tegenwoordigheid is.

Want laat Hij maar verschijnen, en het wordt, zolang het duurt, een kleine hemel op aarde. Wat anders kan u in beproeving ondersteunen, de vrees voor de dood wegnemen en uw oog op de eeuwigheid richten, dan zulke bezoeken van Hem aan de ziel? Zie dan naar Hem uit, zoals de heiligen van vroeger, en zucht met hen: „O, wanneer zult Gij tot mij komen?” In het licht van het aangezicht van de Koning is leven.

Met een hartelijke groet,
De samenstellers van jcphilpot.nl

Open als losse pagina

Blader door alle dagen van dit Bijbels Dagboek
Steun dit werk